Puls Branży

Nowe rozwiązania BASF na in-cosmetics 2018

Na tegorocznej edycji in-cosmetics BASF zaprezentował nowe rozwiązania dla zdrowej skóry i włosów oparte na „Elementach Pielęgnacji”.

BASF skupił się na kluczowych zastosowaniach produktów do higieny osobistej obejmujących cztery „Elementy Pielęgnacyjne” BASF: ochronę, oczyszczanie, upiększanie i pielęgnację. Opierając się na tych elementach, BASF przedstawił nowe, atrakcyjne rozwiązania dla zdrowej skóry i włosów będące odpowiedzią na najnowsze trendy na rynku produktów kosmetycznych. – Dzisiejsi konsumenci, świadomi kwestii zdrowotnych i postępujący odpowiedzialnie, pragną marek kosmetycznych wspierających ich styl życia, dobre samopoczucie i ekologiczne podejście. Zapotrzebowanie na pozyskiwane w sposób zrównoważony produkty wspomagające ochronę oraz pielęgnację skóry i włosów stale rośnie. Dzięki naszemu gruntownemu doświadczeniu w temacie potrzeb, receptur i dowodów skuteczności, a także wiedzy biologicznej, wspieramy naszych klientów w odpowiadaniu na podstawowe potrzeby konsumentów –powiedział Dirk Mampe, wiceprezes Business Management Personal Care Solutions Europe. BASF, który dzielił stoisko E40 z dystrybutorem BTC Europe zaprezentował najnowsze rozwiązania dla rynku produktów higieny osobistej: trendy, koncepcje, receptury, a także wiele nowych produktów.

Broszura COSMOS zawiera 130 produktów i propozycje formulacji

Trend powrotu do natury wywiera silny wpływ na rynek higieny osobistej. Jednym z najważniejszych czynników rozwoju w branży stało się rosnące zapotrzebowanie konsumentów na kosmetyki naturalne. BASF jest największym dostawcą surowców dopuszczonych do stosowania w naturalnych i ekologicznych produktach kosmetycznych zgodnie z normą COSMetic Organic Standard (COSMOS). COSMOS to jeden z najważniejszych punktów odniesienia dla branży kosmetycznej. Portfolio produktów kosmetycznych BASF obejmuje 130 składników zarejestrowanych zgodnie z wytycznymi COSMOS. Wszystkie zarejestrowane surowce, wraz z szeroką gamą receptur zgodnych z wytycznymi COSMOS dla naturalnych lub organicznych produktów kosmetycznych, znalazły się w najnowszej broszurze BASF COSMOS. Są w niej receptury kosmetyków spłukiwalnych i produktów do pielęgnacji twarzy i ciała. Wskaźnik „Leaves Index” BASF określa stopień naturalnego pochodzenia wszystkich składników stosowanych w poszczególnych recepturach i dostarcza zrozumiałe i przejrzyste zestawienie dla producentów kosmetyków, którzy chcą tworzyć swoje produkty zgodnie z wymogami COSMOS.

Marka BASF Colors and Effects: podkreślenie indywidualnego piękna i różnorodności

Zgodnie z tegorocznymi trendami, asortyment pigmentów firmy BASF podczas in-cosmetics podkreślał indywidualne piękno i różnorodność. Pod marką Colors & Effects BASF wprowadzono na wystawę motyw „Proud to be you”, dodatkowo potwierdzając swoje zaangażowanie we wspieranie misji integracji w branży kosmetycznej. Gama przedstawionych innowacyjnych pigmentów do makijażu i produktów do higieny osobistej eksponowała i podkreślała indywidualne piękno każdego z nas. Różne odcienie i efekty zostały zaprojektowane, aby wydobyć to, co w nas najlepsze. Indigo - najmłodszy członek rodziny Flamenco® Summit - zapewnia najlepszą w swojej klasie chromatyczność i wyjątkowy blask, gwarantując bogatszy efekt w niebiesko-fioletowej palecie kolorów. Przedstawiony w ramach motywu „Proud to be regal", Flamenco® Summit Indigo to naturalny pigment interferencyjny na bazie miki pozyskiwany w sposób bezpieczny i odpowiedzialny z kopalni w Hartwell w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych, której właścicielem jest BASF. Naturalne, wewnętrzne piękno stanowi główny temat „Proud to be radiant", w którym marka Colors & Effects skupi się na udoskonaleniu cery i zapewnianiu jej blasku zarówno w pielęgnacji, jak i makijażu. „Proud to be radiant" zaprezentował receptury o natychmiastowym działaniu przynoszące subtelny, ale zaskakujący efekt. Marka BASF Colors & Effects stawia również na naturalność („Proud to be natural”), kładąc nacisk na pigmenty efektowe do kosmetyków naturalnych i organicznych zgodne ze standardami COSMOS i NATRUE oraz naturalne pigmenty wytwarzane na bazie miki. Tematem przewodnim „Proud to be unique" były niezwykłe efekty makijażu: metaliczny i wysoki połysk dające każdemu możliwość zabłyśnięcia i wyróżnienia się.

Strefa Innowacji: Młodość z wnętrza włosów

Strefa Innowacji (stoisko E60) zaprosiła zwiedzających do odkrywania nowych produktów, które mogły stać się inspiracją dla producentów przy tworzeniu receptur nowych kosmetyków. Zaprezentowano ponad 100 produktów, w tym składnik aktywny anti-age BASF, DN-Age®, który zmniejsza wypadanie włosów, chroniąc komórki mieszków włosowych i spowalnia proces siwienia. Składnik aktywny działa na skórę głowy, zapobiegając uszkodzeniom wywołanym przez promieniowanie UV. DN-Age przyczynia się do polepszenia kondycji włosów: 80 procent uczestników badania klinicznego przeprowadzonego przez BASF zauważyło, że ich włosy stały się mocniejsze, pełniejsze i grubsze.

BASF dzieli się swoją wiedzą w zakresie formuł w Formulation Lab®

Formulation Lab® dał pracownikom laboratoriów badawczo-rozwojowych możliwość czerpania bezpośrednio z doświadczeń ekspertów w dziedzinie surowców kosmetycznych podczas interaktywnych sesji w kompleksowo wyposażonym laboratorium. Eksperci BASF pokazali uczestnikom, jak opracować szampon o doskonałych właściwościach pieniących, wyjątkowej łagodności i znaczącej efektywności w kondycjonowaniu na mokro i sucho. Chociaż środki powierzchniowo czynne zawierające siarczany wciąż stanowią tzw. „pierwszy wybór” dla formulatorów przy opracowywaniu skutecznych i wygodnych produktów myjących do ciała i włosów, formulacje z alternatywnymi środkami powierzchniowo czynnymi zyskują na znaczeniu. Podczas sesji eksperci BASF pomagali opracować formułę szamponu opartą na łagodnych środkach powierzchniowo czynnych i naturalnym, kondycjonującym polimerze połączonym ze składnikiem wzmacniającym efekt kondycjonowania, synergicznym zagęstnikiem o synergistycznym dzialaniu na bazie APG®.

BASF Palm Dialog: Omówienie postępów branży

Po południu 18 kwietnia (14:00 - 16:00), BASF był gospodarzem trzeciego BASF Palm Dialog (Sala prezentacyjna G109, Europe Foyer). Podczas panelu dyskusyjnego eksperci BASF omawiali z producentami i organizacjami samorządowymi, w jaki sposób zmierzyć wpływ branży na pozyskiwanie certyfikowanego oleju z ziaren palmowych pochodzącego ze zrównoważonych upraw. Taki otwarty dialog sprzyjał wymianie informacji między dostawcami surowców kosmetycznych, producentami kosmetyków, sprzedawcami detalicznymi i organizacjami pozarządowymi na temat najnowszych osiągnięć w przemyśle oleochemicznym opartym na oleju palmowym. Podczas wydarzenia BASF po raz drugi przedstawi swój raport "Palm Progress Report” zawierający aktualne dane dotyczące własnych postępów w kierunku odpowiedzialnej produkcji oleju z ziaren plamowych.

Seminaria techniczne i warsztaty: BASF wprowadza nowe rozwiązania przeciw szkodliwym czynnikom środowiskowym i przedstawia wyniki dotyczące mikrobiomu

Podczas dwóch seminariów technicznych eksperci BASF podzielili się wiedzą i doświadczeniem rynkowym. Jedno z wystąpień koncentrowało się na nowym, stworzonym na bazie składników roślinnych, rozwiązaniu BASF dedykowanym do produktów do pielęgnacji skóry. Zanieczyszczenia mają głęboki wpływ na zdrowie skóry, są bardzo niejednorodne i składają się z różnych czynników, takich jak promieniowanie UV, gazy, zanieczyszczenie metalami ciężkimi oraz pyły. Nowe podejście BASF pomaga zmniejszać przyczepność cząstek stałych, tworząc pierwszą linię obrony w celu zabezpieczenia skóry przed wywoływanymi przez nie szkodliwymi skutkami. Podczas drugiego seminarium BASF przedstawił liczne zalety swojego najnowszego filtra UV: Tinosorb® S Lite Aqua. Koncepcja oparta jest na unikalnej technologii wodnego kapsułkowania, zapewniając szerokopasmową ochronę UV. Produkt dedykowana jest do fazy wodnej receptury, zwiększając jej wydajność i elastyczność. Ponadto eksperci BASF wzięli udział w warsztatach dotyczących mikrobiomu skóry wygłaszając wykład na temat ostatnich postępów i nowych strategii, mających potwierdzić deklaracje dotyczące kosmetyków mikrobiotycznych.