Puls Branży

Grupa Selena: Nowy klej hybrydowy

Tytan Professional Fix2 GT – wzmacnia segment hybryd w ofercie

Grupa Selena – jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej oraz właściciel marki TYTAN – konsekwentnie rozwija ofertę produktów na bazie polimerów hybrydowych i systematycznie zwiększa udział tych produktów w sprzedaży. W Hiszpanii podczas targów Veteco  Selena zaprezentowała nowy klej montażowy, który pozwoli na pozyskanie nowych klientów i rozszerzenie sprzedaży również na kolejne rynki Europy Zachodniej, gdzie tak istotna jest jakość, czas i bezpieczeństwo realizacji prac budowlanych. Klej ten będzie wdrażany do oferty na wszystkich rynkach działania Grupy. Jest to efekt potrzeby przyspieszenia prac budowlanych w obliczu kurczących się zasobów pracowników na budowach. Zastosowanie hybryd umożliwia zwiększenie tempa pracy i zachowanie wysokiej jakości, bardzo dobrych parametrów proekologicznych w odpowiedzi na rosnące wymagania profesjonalnych wykonawców wobec stosowanych materiałów.

Nowy klej jest 8 razy szybszy od tradycyjnych klejów montażowych – pełny czas utwardzenia wynosi maksymalnie 3 godziny. Ma bardzo wysoką siłę początkowego klejenia, co pozwala zakończyć pracę w krótkim czasie i bez stosowania dodatkowych wsporników podczas aplikacji. Produkt łączy w sobie cechy kleju szybkiego o wysokiej sile początkowego i końcowego sklejenia – odpowiada tym samym na bieżące trendy i wprowadza kolejne rozwiązania wpływające w znaczący sposób na poziom pracy i życia ludzi.

„Dzisiaj mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją w regionie Europy Centralnej i na rynkach wschodnich niż  kilka lat temu. Zauważamy znaczny wzrost poziomu wiedzy i umiejętności naszych budowlańców oraz większą świadomość stosowanych technologii aplikacyjnych. Zmieniała się też ogólna sytuacja w branży budowlanej. Brak fachowców, rosnące koszty robocizny, nowe materiały budowlane to obecnie nasza codzienność. W związku z tym coraz ważniejsze stają się rozwiązania, które ułatwiają i znacznie skracają czas pracy. Profesjonalni budowlańcy zdążyli poznać zalety i przewagi produktów opartych na MS czy innych polimerach hybrydowych w stosunku do tradycyjnych uszczelniaczy czy klejów. Ważniejszy też stał się aspekt większego bezpieczeństwa dla użytkownika i ochrona środowiska. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że wyraźnie zmniejszyła się różnica w cenie produktów na bazie hybryd w porównaniu do produktów opartych na tradycyjnych technologiach – jak silikony czy uszczelniacze i kleje poliuretanowe. Dlatego Grupa Selena konsekwentnie rozwija swoją ofertę produktów na bazie hybryd nie tylko w Hiszpanii, ale również na rynki Europy Centralnej i Wschodniej” mówi Iwona Koptewicz, Dyrektor Kategorii Produktowej Kleje, Selena FM SA.

Największymi zaletami klejów hybrydowych jest możliwość uniwersalnego zastosowania na różne podłoża, bardzo dobra obróbka, wodoszczelność, możliwość malowania, wysoka odporność na grzyby, pleśnie i promieniowanie słoneczne oraz elastyczność. Właściwości tych produktów znacząco usprawnią pracę oraz dają gwarancję trwałej i wytrzymałej na zmienne warunki otoczenia spoiny czy połączenia. Najbardziej popularnymi klejami hybrydowymi w ofercie Grupy Selena są obecnie: Tytan Professional Fix2 Rapid, Tytan Professional Fix2 Gallop oraz Artelit Klej do parkietu HB-810.

„Hybrydy to produkty stworzone na bazie polimerów modyfikowanych silanami – łącząc w sobie zalety obu produktów stają się niezwykle uniwersalne. Zauważamy, że zwiększa się świadomość kupujących – coraz więcej klientów wybiera produkty na bazie hybryd, ponieważ technologia ta znacząco usprawnia pracę i jest bezpieczna dla użytkownika oraz środowiska. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przy obecnej sytuacji w budownictwie – braki kadrowe czy rosnące koszty pracy – hybrydy są rozwiązaniem, które pozwala wykonać zadanie na wysokim poziomie nawet przy mniejszym zespole. Dodatkowo, polimery hybrydowe dają możliwość tworzenia szerokiej gamy produktów, od bardzo elastycznych uszczelniaczy niskomodułowych, przez produkty hydroizolacyjne, po bardzo mocne kleje z serii GT, co daje użytkownikom duży wachlarz możliwości” – dodaje Iwona Koptewicz.

 

Dodaj ofertę pracy