Puls Branży

KRAHN CHEMIE przejmuje przedsiębiorstwo należące do Memolex SAS

Grupa KRAHN CHEMIE przejęła przedsiębiorstwo dystrybucyjne firmy Memolex SAS i utworzyła spółkę KRAHN France SAS.

Założona w roku 1986 firma Memolex koncentruje się na sprzedaży i dystrybucji dodatków stosowanych w produkcji tworzyw sztucznych na rynku francuskim, reprezentując znanych międzynarodowych dostawców. Podobnie jak KRAHN, firma Memolex ma zdecydowanie techniczne podejście do sprzedaży i utrzymuje ścisłe relacje ze swoimi francuskimi klientami. Dawny zespół Memolex został przeniesiony do KRAHN France, co zapewnia niezakłóconą kontynuację i stały rozwój działalności.

Nowy zespół KRAHN France będzie prowadził działalność w dawnej siedzibie firmy Memolex w Milly-la-Forêt koło Paryża.

Axel Sebbesse, dyrektor generalny Grupy KRAHN CHEMIE, mówi: „To strategicznie ważne przejęcie umożliwi obecnie Grupie KRAHN ekspansję na rynku francuskim. Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy szansę rozwoju tej działalności w oparciu o sukcesy odnoszone przez zespół firmy Memolex w ostatnich latach. Jestem szczęśliwy, że Grupa KRAHN może oferować swoim partnerom — teraz także na rynku francuskim — te same usługi firmy KRAHN, które już znają z innych krajów”.

Franck Louichon, który stworzył segment dodatków do PCV w firmie Memolex w 1992 r., a obecnie dołączył do kierownictwa KRAHN France, mówi: „Niedawne połączenie z Grupą KRAHN daje nam mocne i solidne podstawy do naszego przyszłego rozwoju biznesowego. Jestem zadowolony, że teraz możemy stać się częścią grupy, która równie mocno wierzy w to, że dogłębna znajomość branży i rynku stanowi klucz do zapewnienia korzyści obu stronom: naszym klientom i dostawcom”.

Dodaj ofertę pracy