Puls Branży

BASF podnosi ceny

BASF podnosi ceny dyspersji polimerowych oraz proszków i klejów akrylowych typu hotmelt. Wzrosły także ceny produktów Master Builders.

Od 26 marca 2018 r. firma BASF podnosi w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ceny dyspersji polimerowych maksymalnie o 80 euro za tonę oraz ceny klejów akrylowych typu hotmelt i proszków redyspergowalnych maksymalnie o 140 euro za tonę.

Jak poinformowała spółka, korekta cen jest niezbędna ze względu na stały wzrost kosztów surowców oraz kosztów ogólnych (np. kosztów transportu).

Produkty, których dotyczy podwyżka, są wykorzystywane jako polimery w substancjach klejących, spoiwach do włóknin, powłokach architektonicznych i produktach chemii budowlanej.

Dwa tygodnie wcześniej firma poinformowała, że związku ze znacznym globalnym wzrostem cen surowców do produkcji wyrobów budowlanych opartych na epoksydach BASF podnosi ceny swoich produktów Master Builders Solutions® sprzedawanych w Europie pod marką MasterTop oraz MasterSeal o około 10%. Podwyżka weszła w życie 15 marca br.

Źródło: BASF
Dodaj ofertę pracy