Wiadomości

Fundacja RESPECT the CHEMISTRY

W roku 2017 Fundacja odnotowała rekordową aktywność donatorów. Kilkaset osób fizycznych oraz kilkadziesiąt firm wsparło Fundację darowiznami o wartości ponad 150 tys. zł. Wszystkie wpłaty zostały przekazane na statutowe cele.

W styczniu 2018 Pani Ewa Rutkowska (wdowa po Krzysztofie) podpisała umowy stypendialne dla swoich dzieci. Tuż po podpisaniu umów w siedzibie Fundacji, od lewej: Waldemar Sobański, Ewa Rutkowska, Waldemar Jurczak, Agnieszka Szymańska.
W styczniu 2018 Pani Ewa Rutkowska (wdowa po Krzysztofie) podpisała umowy stypendialne dla swoich dzieci. Tuż po podpisaniu umów w siedzibie Fundacji, od lewej: Waldemar Sobański, Ewa Rutkowska, Waldemar Jurczak, Agnieszka Szymańska.

Niewiele jest w Polsce branż gospodarczych lub środowisk zawodowych, które posiadają własną sektorową fundację. Jednym z wyjątków jest szeroko rozumiany przemysł polimerowo-chemiczny. Fundacja RESPECT the CHEMISTRY powstała po to, aby nieść wsparcie i pomoc ludziom szanowanym i zasłużonym dla polskiej chemii, którzy popadli w trudne życiowe terminy, spowodowane głównie kłopotami zdrowotnymi i o których po ludzku należy pamiętać z racji ich życiowego dorobku. Kiedy człowiek znajdzie się w kłopotach, niezwykle ważnym motywatorem do walki z nimi i wyjścia z problemów jest pamięć innych o nim.

Fundacja, a za nią przemysł polimerowy pamiętał o ś.p. Krzysztofie Rutkowskim, jednym z najlepszych, najbardziej doświadczonych i skutecznych Key Account Managerów firmy A. Schulman. Absolutnie niezawodny ekspert w swojej dziedzinie, profesjonalny i życzliwy partner biznesowy, a przede wszystkim wspaniały kolega, który do wszystkiego podchodził z pasją i uśmiechem. Niestety, walka Krzysztofa z rakiem nie zakończyła się sukcesem, mimo, iż walczył do końca. Odszedł jesienią roku 2017. Osierocił dwoje dzieci. W pogrzebie wzięły udział tłumy ludzi, w tym wielu przedstawicieli branży. Tak odchodzi tylko ktoś, kto był ważną częścią wspólnoty. Fundacja finansowała leczenie Krzysztofa, od lutego 2018, z środków zebranych na ten cel, wypłacane są comiesięczne stypendia dla syna Jakuba (stypendium naukowe; student Politechniki Warszawskiej) i niepełnosprawnej i małoletniej córki Natalki (stypendium socjalne). Niestety, środki na ten cel wyczerpią się przed końcem 2018 roku. – Chciałbym w imieniu zarządu A.Schulman, wszystkich pracowników oraz swoim własnym podziękować za wsparcie, którego Fundacja udzieliła Krzyśkowi i jego rodzinie podczas jego choroby. Bez pomocy Fundacji „Respect the Chemistry” trudno byłoby udźwignąć ciężar leczenia i opieki. Wielki szacunek dla wszystkich zaangażowanych osób. Andrzej Różalski. A.Schulman.

Pamiętaliśmy również o ś.p. Konradzie Olszewskim, handlowcu z INEOS Styrolution. Niespodziewanie, w lipcu 2017 zdiagnozowano u Konrada rozsianą chorobę nowotworową. Fundacja prowadziła zbiórkę na jego leczenie, które w dużej mierze odbywało się za granicą (Niemcy). Mimo, iż stan zdrowia Konrada zaczął się poprawiać, a on sam był w coraz lepszej dyspozycji psychicznej, jednak nowotwór równie niespodziewanie jak się pojawił, tak i zakończył życie Konrada. – Bardzo dziękuje za udzieloną pomoc w organizacji akcji na rzecz Konrada, jest to wspaniała inicjatywa która daje nadzieje tym, którzy jej potrzebują najbardziej. Artur Sokołowski, INEOS Styrolution.

Zarząd i Rada Fundacji raz jeszcze z całego serca dziękują z udzielone wsparcie i uzewnętrznienie jednej z najważniejszych ludzkich wartości: pamięci o innych i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Informujemy, iż w dalszym ciągu prowadzimy akcję pomocową na rzecz rodziny po zmarłym Krzysztofie Rutkowskim.

Fundacja RESPECT the CHEMISTRY
http://eplastics.pl/fundacja

KRS: 0000556976

Nr konta bankowego PLN: 50 1140 2004 0000 3102 7664 2444

Bank account EUR:
Recipient: RESPECT the CHEMISTRY FUNDATION
Bank: MBANK SA
IBAN: PL 83 1140 2004 0000 3112 0592 5906
BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Dodaj ofertę pracy